Пам’яті В.Г.Коструби

Минув рік, як немає з нами прекрасної людини, фахівця, трудівника, захопленого своєю справою. За своє життя В’ячеслав Григорович встиг багато зробити для суспільства, оточуючих, своєї родини, для водного туризму України – свого захоплення, якого він не зраджував протягом багатьох десятиліть.
В.Г. Коструба – майстер спорту СРСР, суддя національної категорії зі спортивного туризму, інструктор, організатор водного туризму в Україні, починаючи з 70-х років минулого століття, а з 1992 р. – уже в незалежній Україні. Водний туризм був основним захопленням В’ячеслава Григоровича, і він, без перебільшення, віддав йому значну частину свого життя та душі. Багато років він був беззмінним головою української комісії з водного туризму, організатором великих туристських заходів, експедицій, складних походів. В’ячеслав Григорович був щиросердою і дуже доброю людиною, завжди привертав до себе людей, і вони відповідали йому подякою та дружбою. Багатьох він навчив жити, працювати, організовувати людей, спілкуватися, знаходити в людях добро, робити їх однодумцями, розкривати здібності людини. І сьогодні справа його життя – український спортивний водний туризм розвивається, рухається в ногу з часом, не втрачаючи колишньої популярності серед населення України. Можна сказати, що немає в Україні області або регіону, де не було б туристів-водників. Росте чисельність спортивних походів високої категорії складності, походів для студентів, учнів і просто новачків, розширюється географія маршрутів, загалом, водний туризм живе, і це – данина пам’яті В’ячеслава Григоровича.
За своє життя В’ячеслав Григорович побував на багатьох ріках Радянського Союзу, України, провів туристську експедицію на Далекому Сході СРСР, нині – Росії. Але часи міняються, і сьогодні українські туристи-водники освоюють уже ріки Туреччини, Єгипту та інших країн світу. Безмежними є прагнення людей до пізнання природи й себе, і багатьох цьому навчив саме В’ячеслав Григорович.
Життя не стоїть на місці, але все, що було зроблено В’ячеславом Григоровичем Кострубою і його однодумцями, стало основою розвитку сучасного спортивного водного туризму.
Усі, хто знав В’ячеслава Григоровича, його родина, родичі, друзі, товариші по походах, колеги по Федерації водного туризму, завжди будуть пам’ятати його захопленим, веселим, справжнім туристом, що вміє дружити та цінувати дружбу інших, готовим прийти на допомогу у важку хвилину. Його життєвий досвід, любов до людей, уміння об’єднати навколо себе ентузіастів, таких, як він сам, і сьогодні були б потрібними та корисними для нас. Але, на жаль, не дано змінити хід подій, і назавжди йдуть від нас чудові люди, такі як В’ячеслав Григорович.
Змагання на Чемпіонаті України зі спортивного водного туризму, головним суддею та незмінним організатором яких він був протягом багатьох років, з минулого року присвячуються пам’яті В’ячеслава Григоровича Коструби.
Світла пам’ять про В’ячеслава Григоровича Кострубу назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав і поважав, усіх, хто продовжуватиме справу його життя – розвиток спортивного водного туризму в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *